Elementy składowe domowych i firmowych odkurzaczy centralnych

Odkurzenie dużych powierzchni domowych czy firmowych wymaga użycia systemu odkurzania centralnego. Jest to system ze wszech miar skuteczniejszy i wygodniejszy w użytkowaniu w porównaniu do odkurzaczy tradycyjnych, które muszą być wnoszone na piętra i zabierane ze sobą do każdego pomieszczenia. Systemy odkurzające centralnie składają się z kilku najważniejszych elementów, które pozwalają na skuteczne odkurzanie.

Jakie elementy składają się na system odkurzania?

elastyczny wąż ssący do odkurzacza centralnegoSercem tego typu systemów jest jednostka centralna, która zapewnia dużą moc całego systemu i możliwości odkurzania wielu pomieszczeń w szybki sposób. Moc jednostki dobierana jest pod kątem wielkości pomieszczeń w domu. W dalszej kolejności ważnymi elementami systemu są rury przewodów ssących. W wielu systemach odkurzania centralnego stosowany jest także elastyczny wąż ssący do odkurzacza centralnego, którego zamontowanie i użytkowanie zapewnia duży poziom wygody. Do węża ssącego lub rury przewodu dobierana jest także odpowiednia końcówka ssąca. Inną końcówkę założymy, kiedy chcemy odkurzyć dywany, inna podczas czyszczenia tapicerki, a jeszcze inną wtedy, gdy będziemy chcieli wciągnąć kurz z płaskich powierzchni meblowych. Jeżeli chcemy wyłączyć system odkurzania, możemy to zrobić z poziomu rury przewodu. Tak wygodny sposób włączania i wyłączania ma w jak najbardziej wygodny sposób umożliwić włączenie jednostki bez konieczności chodzenia do niej.

W systemach odkurzania centralnego stosuje się także zaawansowane sposoby odprowadzania powietrza. Należą do nich przede wszystkim kanały powietrzne, które umożliwiają szybkie i bezpieczne wyprowadzenie powietrza na zewnątrz budynku. Dzięki takiemu systemowi nie będzie trzeba także dokonywać czyszczenia filtrów HEPA tak jak w tradycyjnym odkurzaczu.