Ile kosztuje ekstrakcyjne wyczyszczenie biurowej wykładziny?

W każdym warszawskim biurze, urzędzie, kinie czy teatrze – dosłownie w każdym takim miejscu na podłodze wszechobecna jest wykładzina. Jest to uniwersalne pokrycie podłóg w miejscach użyteczności publicznej. Wykładziny są odporne na wszelkiego rodzaju zniszczenia a po dokładnym wyczyszczeniu wyglądają jak nowe. No i właśnie co do czyszczenia, to ile ono może kosztować?

Koszt wyczyszczenia wykładziny zależy od jej metrażu

ekstrakcyjne czyszczenie wykładzin w warszawie tanioFirmy zajmujące się czyszczeniem wykładzin stosują najczęściej metodę ekstrakcji. Polega ona na tym, że na czyszczoną powierzchnię rozpyla się chemiczny ekstrakt o bardzo silnych właściwościach czyszczących. Cząsteczki brudu i zanieczyszczeń łączą się z rozpylonym środkiem chemicznym, który następnie jest odsysany z powierzchni wykładziny. Wszystko wykonywane jest oczywiście urządzeniem przeznaczonym do prania ekstrakcyjnego. Takie urządzenie kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, ale samo pranie tą metodą nie jest wcale nazbyt kosztowne. Dla przykładu ekstrakcyjne czyszczenie wykładzin w Warszawie tanio znajdziemy już za osiem złotych od metra kwadratowego. Średnia cena to dziesięć złotych za metr kwadratowy. Oczywiście przy bardzo dużych powierzchniach cena jest ustalana indywidualnie i nie ma wiele wspólnego ze stawką za metr kwadratowy. Im większa powierzchnia wykładziny biurowej do wyczyszczenia tym taniej wyjdzie w przeliczeniu na metr.

Wypranie wykładziny biurowej o powierzchni stu metrów kwadratowych kosztować będzie zleceniodawcę około tysiąca złotych. Przy takiej powierzchni raczej nie ma co liczyć na cenowe negocjacje. Jeśli natomiast do wyczyszczenia będzie kilka tysięcy metrów to za cena za metr spada automatycznie o kilkadziesiąt procent. Jednak stawką bazową w Warszawie jest około dziesięciu złotych za metr wypranej wykładziny.