Palmy jako element wystroju

Chociaż palmy zdecydowanie są roślinami, które kojarzą się nam z egzotycznymi krajami, coraz częściej możemy zaobserwować je w naszym otoczeniu. Ze względu na dobre warunki do wzrostu palm, znajdują one zastosowanie w dużych galeriach handlowych. Nie jest to jednak jedyne miejsce, gdzie możemy zaobserwować palmy, a dzieje się tak w dużej mierze ze względu na dostępność roślin, które charakteryzują się coraz większym dopasowaniem do naszego klimatu.

Pielęgnacja palm mrozoodpornych

specjalne palmy mrozoodporneDzięki modyfikacjom wprowadzanym w roślinach i przystosowywaniu ich do innych warunków klimatycznych, obecnie możemy cieszyć się palmami również w naszym ogrodzie. Jest to możliwe, ponieważ w sprzedaży dostępne są specjalne palmy mrozoodporne. Jak sama ich nazwa sugeruje, są one odporne na oddziaływanie niskich temperatur, ale warto wiedzieć, że w zależności od gatunku, który zdecydujemy się zakupić, odporność może być zróżnicowana. Mimo zwiększonej wytrzymałości na niskie temperatury, niektóre palmy powinny być hodowane wewnątrz, aby rośliny te sprawdziły się na zewnątrz, konieczne jest wybranie odpowiednich gatunków. Jeśli zastanawiamy się, które rośliny będą spełniały nasze oczekiwania i będą bezpieczne podczas ich pielęgnacji w ogrodzie, dobrym rozwiązaniem będzie poradzenie się specjalistów pracujących w sklepie ogrodniczym specjalizującym się w roślinach egzotycznych. Co ciekawe, sklepy takie działają nie tylko stacjonarnie, ale również online.

Kiedy sprawdzimy asortyment palm mrozoodpornych dostępnych w sprzedaży, szybko zorientujemy się, że możemy zakupić palmy cechujące się różną wielkością. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania rośliny do naszych potrzeb w zakresie naszych umiejętności pielęgnacji, a także budżetu, jakim dysponujemy – im większa palma, tym wyższy koszt jej zakupu.